Министарство одрживог развоја и туризма

Павле Радуловић, Министер оф Сустаинабле Девелопмент анд Тоурисм

Мр. Радуловиц ис ан ецономист борн ин Подгорица ин 1975. А ловер оф спортс анд мусиц анд плаyс тхе гуитар.

Хе градуатед фром тхе Университy ин Белграде, анд стартед хис профессионал цареер ин Подгорица, wоркинг ин северал интернатионал органисатионс он пројецтс фундед бy интернатионал институтионс. Хе wас тхе Манагер оф тхе Цапитал цитy оф Подгорица анд хе wас алсо Адвисор то тхе Еxецутиве Дирецтор анд тхе Цоммерциал Дирецтор ат АД Југопетрол, Хеллениц Петролеум Гроуп.

Хе манагед манy девелопмент анд инфраструцтуре пројецтс.